YOKOHAMA na targach Autosport International Show w UK

Zgodnie z wieloletnią tradycją YOKOHAMA, producent opon premium, wzięła udział w międzynarodowych targach Autosport International Show (8-12 stycznia 2015 r., Birmingham, UK). Marka prezentowała swoje najlepsze opony wyścigowe, najbardziej wytrzymały terenowy model GEOLANDAR M/T+, a także samochód Ford Fiesta R5, należący do wspieranego przez YOKOHAMĘ zawodnika tegorocznych wyścigów brytyjskiego Rallycross Championship 2015.

 

Międzynarodowe Targi Autosport International Show, które odbyły się w dniach 8-12 stycznia 2015 roku w Brimingham, w Wielkiej Brytanii, są jednym z największych i najstarszych wydarzeń tego typu w Europie i jedną z nielicznych okazji, by móc z bliska podziwiać auta i pojazdy tworzące historię sportów motorowych na świecie. Podczas tegorocznej edycji YOKOHAMA zaprezentowała najnowsze rozwiązania dedykowane pojazdom wyścigowym. Miłośnicy sportów motorowych, odwiedzający stoisko YOKOHAMY, mieli okazję obejrzeć wyposażony w opony YOKOHAMA samochód Ford Fiesta R5, należący do Olliego O’Donovana, uczestnika tegorocznego wyścigu British Rallycross Championship. Na stoisku, znajdującym się w głównej części wystawienniczej, można było oglądać najlepsze ogumienie japońskiej marki, w tym przeznaczone do pojazdów terenowych typu SUV i 4×4 opony GEOLANDAR M/T+ (mud-terrain). Model ten skonstruowano z myślą o zapewnieniu jak najlepszych osiągów na piachu, błocie czy żwirowym podłożu, a innowacyjna struktura zapewnia doskonałą przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach. W modelu zastosowano specjalną mieszankę gumy, zapewniającą długotrwałą eksploatację w trudnych warunkach, większą odporność na przecięcia i inne uszkodzenia.

 

Jedną z atrakcji tegorocznych targów Autosport International Show był premierowy pokaz bolidu Nomad, wyprodukowanego przez firmę Ariel. Nomad to niewielkich wymiarów Buggy, którego ultralekka konstrukcja z metalowych rurek, doskonałe zawieszenie i opony gwarantują świetne osiągi podczas jazdy w terenie. Ważący zaledwie 670 kg pojazd, wyposażony w 2,4-litrowy benzynowy motor Hondy, rozwija maksymalną prędkość ok. 200 km/h. Montowane fabrycznie najbardziej wytrzymałe off-roadowe opony YOKOHAMA GEOLANDAR M/T+, zapewniają ekstremalne wrażenia i doskonałą trakcję. W zależności od przeznaczenia, w bolidzie montowane mogą być także opony GEOLANDAR H/T-S i GEOLANDAR A/T-S – zapewniające optymalne osiągi na drodze i w terenie.

 

W tym roku targi Autosport International Show obchodziły jubileusz 25-lecia. Oprócz fanów i wystawców w wydarzeniu wzięły udział największe gwiazdy motorsportu, a powierzchnia targowa wyniosła ponad 90 tys. m2.