YOKOHAMA GEOLANDAR H/T G056 – bezpieczna i ekologiczna opona do SUV-ów

YOKOHAMA, producent opon premium, wprowadza na polski rynek nową oponę letnią GEOLANDAR H/T G056, przeznaczoną do pojazdów typu SUV i 4×4. Model zwiększa stabilność i bezpieczeństwo jazdy na drogach asfaltowych i w terenie, a także przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa. Opona w nadchodzącym sezonie będzie dostępna w 12 rozmiarach od 15 do 20 cali.

 

Nowa opona do pojazdów użytkowych YOKOHAMA GEOLANDAR H/T G056 jest nastepcą popularnego modelu GEOLANDAR H/T-S G051. Opona została  wyprodukowana z wykorzystaniem elementów innowacyjnej technologii BluEarth, opracowanej przez japońską markę. Charakteryzuje ją doskonała przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni, a także stabilność i precyzja prowadzenia w warunkach szybkiej jazdy. W porównaniu do poprzedniego modelu, opona charakteryzuje się lepszymi osiągami na suchej (+3%) i mokrej nawierzchni (+13%), znacznie większą trwałością i przebiegiem (+21%) oraz zdecydowanie niższym poziomem hałasu (-13%).

 

Udoskonalona mieszanka gumy − łącząca dwa rodzaje polimerów, drobną krzemionkę oraz olejek pomarańczowy − zapewnia wysoką elastyczność i większą powierzchnię styku opony z nawierzchnią, a w efekcie doskonałą przyczepność. Jednocześnie, dzięki właściwościom polimeru opona uzyskuje niskie opory toczenia, przekładające się na oszczędność paliwa. W konstrukcji bieżnika zastosowano solidne bloki barkowe z licznymi rowkami obwodowymi i cztery rowki główne o zygzakowatej formie.Rozwiązania te zapewniają dobry drenaż, chroniąc przed aquaplaningiem. GEOLANDAR H/T G056 wyróżnia wysoki parametr hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, zapewniający bezpieczną i stabilną jazdę przy dużych prędkościach.

 

Nowy model jest bardzo wytrzymały, odporny na zużycie i uszkodzenia. Konstrukcja bieżnika z układem lameli w formie 3D, dodatkowe boczne wzmocnienia oraz zastosowanie dodatkowej nylonowej warstwy wzmacniającej pod bieżnikiem zapewniają trwałość i długą eksploatację. Opona jest wyjątkowo cicha. Pięciostopniowy bieżnik ogranicza hałas zewnętrzny generowany podczas jazdy, zwiększając komfort kierowcy i pasażerów. Opony GEOLANDAR to produkt w segmencie premium, sprzedawany i ceniony na całym świecie ze względu na swoją wysoką jakość. W Polsce dostępnych jest pięć modeli: GEOLANDAR SUV – do aut typu SUV, poruszających się głównie po utwardzonych drogach, nowy GEOLANDAR H/T (w ofercie wciąż jest także GEOLANDAR H/T-S) – do dużych SUVów i aut z napędem 4×4 poruszających się po utwardzonych drogach i w terenie, GEOLANDAR A/T-S – ogólnego przeznaczenia, na drogę i w teren, GEOLANDAR M/T+ – do jazdy w terenie oraz GEOLANDAR I/T+ – przeznaczony do jazdy zimą.