Marka premium znana na całym świecie od 1917 roku


//serwer1658006.home.pl/new_yokohama/wp-content/uploads/2018/03/anniversary_logo-black-red.png

W 2017 roku marka YOKOHAMA świętowała 100 lat swojej działalności. Już od ponad wieku japoński koncern branży gumowej opracowuje i doskonali technologie na rzecz wysokiej jakości opon. Innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty YOKOHAMY cieszą się uznaniem użytkowników na wszystkich kontynentach.

https://yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2019/03/ADVAN-Kopia-2200x800.png

YOKOHAMA w Polsce

Firma ITR CEE Sp. z o.o. jest oficjalnym dystrybutorem i reprezentantem interesów japońskiego producenta opon premium YOKOHAMA. Oprócz rynku polskiego, opony YOKOHAMA w dystrybucji ITR CEE dostępne są także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej: na Ukrainie, w Białorusi, Obwodzie Kaliningradzkim, Bułgarii i Mołdawii (w lokalnej dystrybucji DAAC Hermes).

 

Misją firmy jest wzmocnienie rozpoznawalności marki YOKOHAMA, budowa efektywnej sieci dystrybucji oraz stałe zwiększanie sprzedaży opon osobowych, dostawczych i ciężarowych na tych rynkach.

 

W gamie produktów ITR CEE są również opony do maszyn przemysłowych i OTR, a także opony dedykowane sportom motorowym.

//serwer1658006.home.pl/new_yokohama/wp-content/uploads/2018/03/LOGO_ITRyoko.png

ITR CEE należy do japońskiej grupy ITOCHU – globalnej firmy handlowej posiadającej około 120 oddziałów w 63 krajach. Firma powstała w 1858 r., a w obecnym układzie funkcjonuje od 1949 r. Jest to druga pod względem wielkości korporacja handlowa w Japonii, sklasyfikowana na 182. miejscu na liście Forbes Global 2000 w 2019 r. i 65. miejscu w rankingu Fortune Global 500.

YOKOHAMA na świecie

YOKOHAMA Rubber Group składa się z YOKOHAMA Rubber Co. Ltd oraz 142 spółek i 43 filii na całym świecie.

 

YOKOHAMA Rubber Co. jest siódmym pod względem wielkości producentem opon na świecie. Koncern produkuje opony do samochodów osobowych, terenowych, sportowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych i przemysłowych oraz do samolotów.

 

Opony to wiodąca gałąź produktów japońskiego koncernu, ale w jego portfolio znajdują się także inne zaawansowane technologicznie produkty gumowe, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle budowlanym, lotniczym, sportowym oraz w życiu codziennym.

 

Opony produkowane są w 13 fabrykach (5 w Japonii, 2 w USA, 2 w Chinach oraz po jednej w Tajlandii, Wietnamie, Filipinach i w Rosji).

 

YOKOHAMA szczególny nacisk kładzie na badania i rozwój: zatrudniając około 1000 osób w Centrach Badawczo Rozwojowych i wydając na ten cel ponad 100 mln dolarów rocznie. Opony testowane są w zależności od zastosowania w Daigo - Japonia (warunki suche i mokre) oraz w Takasu - Japonia (warunki zimowe). Opony testowane są również lokalnie, w Europie odbywa się to m.in. na torze Nuerburgring (Niemcy) oraz w zimowym centrum testowym w Nattberg (Szwecja).

 

Opony YOKOHAMA plasują się w segmencie premium i są szczególnie doceniane przez użytkowników samochodów sportowych, o wysokich osiągach, a zaspokojenie ich potrzeb jest składową strategii produkcyjnej YOKOHAMA.


http://serwer1658006.home.pl/new_yokohama/wp-content/uploads/2018/03/mapa_O_NAS-2200x800.png

WIĘCEJ INFORMACJI O JAPOŃSKIEJ MARCE ZNAJDZIESZ NA WITRYNACH: