Uznana marka w środowisku sportów motorowych


ADVAN I MOTORSPORT OD LAT IDĄ W PARZE

 

ADVAN to flagowa marka opon YOKOHAMA, której początki sięgają 1978 roku. Ogumienie klasy premium stworzone zgodnie z wymaganiami ekip wyczynowych stało się nieodłącznym elementem największych rajdów i wyścigów na świecie. Seria ADVAN jest przykładem udanej implementacji doświadczeń sportowych w produkcji opon osobowych. Marka przyczynia się do globalnego rozwoju, symbolizując wysokie osiągi i jakość opon YOKOHAMA. Doskonałość techniczna opon ADVAN uzyskała uznanie wiodących producentów aut klasy premium oraz aprobatę w świecie motorsportu.

 

ADVAN w motorsporcie   |   ADVAN na pierwszym wyposażeniu
YOKOHAMA JEST OFICJALNYM DOSTAWCĄ OPON DLA:

 

WTCR - FIA WORLD TOURING CAR CUP
od 2018
WTCC - FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP
2006 - 2017
ETCC - EUROPEAN TOURING CAR CHAMPIONSHIP
2005 - 2017
ITCC - IRISH TOURING CAR CHAMPIONSHIP 
od 2012
STCC - SCANDINAVIAN  TOURING CAR CHAMPIONSHIP
od 2010
CTCC - CHINESE TOURING CAR CHAMPIONSHIP 
od 2010
RTCC - RUSSIAN TOURING CAR CHAMPIONSHIP 
od 2006
//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/05/WTCR-2018-Kopia.jpg

Od ponad ośmiu lat używamy ogumienia YOKOHAMA w wyścigach WTCC i nigdy nie mieliśmy problemów technicznych z oponami. Personel, który nas wspiera, zawsze jest profesjonalny, miły i pomocny. Jest to gwarancja, że YOKOHAMA wie, jak wykonać swoją pracę. Szacunek!

FRANZ ENGSTLER
FRANZ ENGSTLER Niemiecki kierowca wyścigowy www.yokohama.dk

Pukałem do drzwi każdej firmy oponiarskiej w Europie mówiąc im „powinniście być w wyścigach”. Wtedy mała firma o nazwie Yokohama odpowiedziała „Damy ci szansę”. Oni już sponsrowali Andrew Cowana, zapewniając opony dla jego auta w Rajdzie Szkockim.

JONATHAN KENDRICK
JONATHAN KENDRICK Prezes ROK Group wrc.net.pl

Opona to jeden z najważniejszych elementów eksploatacyjnych samochodu, od którego wiele zależy, zarówno w zakresie osiągów, jak i bezpieczeństwa. Od lat testujemy wiele różnych marek, ale opony Yokohama zawsze były topową marką. Jest jeden model w ofercie Yokohamy, który szczególnie uwielbiamy. To sportowy semi slick z homologacją drogową – ADVAN Neova AD08R. Na całym świecie opona uznawana jest za jeden z najlepszych kompromisów dla mocnych aut sportowych. Dzięki homologacji drogowej można zarówno jeździć na torze, jak i użytkować ją na co dzień, nawet w kiepskich warunkach atmosferycznych.

MICHAŁ JAKUBEK
MICHAŁ JAKUBEK Pomysłodawca i założyciel JAPFEST-u japfest.pl

OPONY SPORTOWE YOKOHAMA SĄ DOSTĘPNE W SKLEPIE NASZEGO PARTNERA:
//yokohama-online.pl/wp-content/uploads/2018/04/2016_ADVAN_SF14_03-1.jpg