Lexus i Mercedes-Benz stawiają na YOKOHAMĘ

Opony YOKOHAMA zostały wybrane przez prestiżowe marki Lexus i Mercedes-Benz na pierwsze wyposażanie nowych pojazdów typu SUV. W nowym, kompaktowym Lexusie NX montowane będą modele BluEarth E51 i GEOLANDAR G91, produkowane w nowej technologii przyjaznej środowisku. Niemiecki Daimler wybrał model C.drive2 do fabrycznego montażu w Mercedesie-Benz klasy GLA.

 

Lexus NX to nowy pojazd osobowy typu crossover, produkowany przez koncern Toyota od sierpnia 2014 roku. Do fabrycznego montażu wybrano dwa modele opon japońskiego producenta opon premium YOKOHAMA: BluEarth E51 i GEOLANDAR G91, gwarantujące wysokie bezpieczeństwo i komfort prowadzenia. Opony są montowane w rozmiarze 225/60R18 100H, a GEOLANDAR G91 dodatkowo w rozmiarze 225/65R17 102H. W produkcji obu modeli YOKOHAMA wykorzystuje elementy innowacyjnej technologii BluEarth, przyjaznej środowisku i użytkownikom, z której zalety docenili producenci najnowszych modeli aut hybrydowych i ekologicznych. Opona BluEarth E51 jest także fabrycznym wyposażeniem sportowych sedanów Lexus IS. GEOLANDAR G91 to najnowszy model z flagowej serii japońskiego producenta, dedykowanej SUV-om i samochodom z napędem 4×4.

 

W opony YOKOHAMY wyposażone będą także nowe Mercedesy klasy GLA. Niemiecki koncern Daimler AG wybrał oponę C.drive 2, przeznaczoną do aut kompaktowych i dużych samochodów rodzinnych. Model gwarantuje doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i stabilne prowadzenie w każdych warunkach. Opona montowana będzie w dwóch wersjach: standardowej oraz w technologii Run-Flat, w rozmiarze 235/50R18 97V.

 

Wybrane przez Daimlera opony posiadają dodatkowe oznakowanie: symbole „MO” lub „MOE” – dla opony Run Flat – umieszczone z boku opony, potwierdzające spełnienie najwyższych standardów koncernu. Opony YOKOHAMY są fabrycznym wyposażeniem także w innych modelach Mercedesa, w tym klasy S, G, G 63 AMG, G 65 AMG, CL 63 AMG, ML 63 AMG, E Coupe, C, C 63 AMG, CLS, SL, SLK, B i A.