Japońskie ogumienie do klasycznych SUV-ów

Japońscy producenci samochodów, kontynuując współpracę z producentem opon Yokohama, wybrali opony marki premium na oryginalne wyposażenie nowych wersji klasycznych SUV-ów: Toyota RAV4 oraz Mitsubishi Outlander.

 

Yokohama od wielu lat dostarcza opony japońskim producentom samochodów: Mitsubishi oraz Toyota. Jako oryginalne wyposażenie ogumienie Yokohama montowane jest m.in. w crossoverach i SUV-ach Mitsubishi takich, jak: Pajero, Eclipse Cross, ASX, Space Star oraz Outlander. W przypadku Toyoty, w opony tej marki wyposażone są m.in. Land Cruiser 200, Prius, GT86 czy RAV4.

 

       

 

AVID GT S35 – model opony na pierwszym wyposażeniu w nowej Toyota RAV4. 

 

 

Toyota RAV4 to jeden z najbardziej popularnych samochodów w swojej klasie oraz prekursor tzw. segmentu SUV-ów, czyli sportowych pojazdów użytkowych. Nazwa RAV4 jest skrótem od Recreational Active Vehicle with 4 wheel-Drive, co oznacza pojazd rekreacyjny z napędem na cztery koła. Nowy model Toyoty RAV4 piątej generacji, który swój debiut na rynkach miał pod koniec 2018 roku, jest wyposażony w opony AVID GT S35 Yokohama. Jest to model wielosezonowy, bez homologacji zimowej (nie posiadają symbolu 3PMSF), dobrze sprawdzający się zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. Asymetryczny wzór bieżnika z karbowanymi blokami oraz liczne trójwymiarowe lamele gwarantują bezpieczną jazdę podczas nagłych opadów śniegu, stąd oznaczenie M+S (błoto i śnieg) na ścianie bocznej. Innowacyjna mieszanka TriBLEND i rozłożone asymetrycznie głębokie rowki obwodowe zapewniają skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni. Opona zwiększa efektywność paliwową pojazdu jednocześnie podnosząc komfort jazdy. Wykorzystane w profilu opony bloki barkowe zapewniają stabilność prowadzenia i płynność jazdy oraz równomierne zużycie ogumienia przez cały okres eksploatacji. Toyota RAV4 wyposażona jest w opony AVID GT o rozmiarze 235/55R19. W rozmiarach 225/65R17 i 235/65R18 wciąż pozostaje na wyposażeniu GEOLANDAR G91AV.

 

Mitsubishi również nie zmieniło polityki i pozostało przy ogumieniu Yokohama. Mitsubishi Outlander to średniej wielkości SUV, będący jednym z najlepiej sprzedających się aut tego producenta. Dysponujący mocnym silnikiem i nowoczesnym napędem na cztery koła samochód sprawdza się niezależnie od warunków atmosferycznych i drogowych. Dotychczas na OE Outlandera montowana była opona GEOLANDAR G033 w rozmiarze 215/70R16. To letnie ogumienie dedykowane samochodom z napędem na cztery koła. Dzięki symetrycznemu bieżnikowi, składającemu się z niewielkich, gęsto ułożonych klocków, zapewnia dobre prowadzenie w trudnych warunkach. Zastosowana mieszanka sprawia, że opona dobrze radzi sobie zarówno w mieście, w terenie i na drogach utwardzonych.

 

Aktualnie model Mitsubishi Outlander został oryginalnie wyposażony w oponę Yokohama BluEarth E70BZ w rozmiarze 225/55R18, montowaną również w Mitsubishi Eclipse Cross. To letnia opona klasy premium charakteryzująca się nowoczesną technologią zapewniającą doskonałą wydajność, dobre prowadzenie i osiągi. Produkowane w Japonii ogumienie posiada klasę B w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa.