GEOLANDAR H/T G056 nowość YOKOHAMY do SUV-ów i 4×4

Konstruktorzy japońskiej marki opon YOKOHAMA po raz kolejny wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Nowa opona letnia GEOLANDAR H/T 056 zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz mniejsze zużycie paliwa przez pojazd, zachowując przy tym wysokie osiągi opon do pojazdów sportowo-użytkowych. Nowy model trafi na europejskie drogi w połowie 2015 roku.

 

Nowa opona z cenionej serii GEOLANDAR została zaprojektowana z myślą o bezpiecznym poruszaniu się aut typu SUV oraz z napędem 4×4, zarówno na drogach asfaltowych jak i w terenie. Zastosowane w produkcji elementy japońskiej technologii BluEarth pozwoliły uzyskać najlepsze parametry hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, a także zwiększyć pożądaną przez użytkowników i istotną dla środowiska oszczędności paliwa.

 

Za niskie opory toczenia, a jednocześnie doskonałą przyczepność i stabilność w warunkach szybkiej jazdy odpowiada ulepszony skład mieszanki gumy − łączącej polimer, drobną krzemionkę oraz olejek pomarańczowy. Dzięki temu ostatniemu opona zyskała większą elastyczność i większą powierzchnię styku z podłożem, co przekłada się na krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Wykorzystanie polimeru przełożyło się na mniejsze zużycie paliwa, a drobnej krzemionki na poprawę przyczepności i większy przebieg opony.

 

GEOLANDAR H/T G056 gwarantuje bezpieczeństwo i doskonałą przyczepność opony w warunkach szybkiej jazdy, także dzięki innowacyjnej konstrukcji bieżnika, ze sztywnymi blokami i trójwymiarowymi rowkami. Zastosowanie nylonu i specjalnych usztywnień bocznych dodatkowo poprawiło precyzję prowadzenia przy dużych prędkościach. Bloki barkowe i cztery rowki główne w zygzakowatej formie zabezpieczają przed zjawiskiem „aquaplaningu”, polegającym na utracie przyczepności opony podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą. Opona jest też wyjątkowo cicha. Pięciostopniowa konstrukcja bieżnika ogranicza hałas zewnętrzny, generowany przez oponę w trakcie jazdy, zwiększając komfort użytkowników.

 

Dedykowane SUV-om i pojazdom użytkowym opony GEOLANDAR to produkt w segmencie premium, sprzedawany i ceniony na całym świecie ze względu na swoją wysoką jakość. Obecnie w Europie dostępnych jest pięć rodzajów: GEOLANDAR SUV – do szosowych pojazdów SUV, GEOLANDAR H/T-S – do dużych SUV-ów poruszających się po zwykłych drogach, ale także w terenie, GEOLANDAR A/T-S – ogólnego przeznaczenia, na wszystkie nawierzchnie, GEOLANDAR M/T+ – do jazdy w trudnym terenie oraz GEOLANDAR I/T+ przeznaczony do jazdy zimą. Nowa GEOLANDAR H/T G056 produkowana jest w 25 rozmiarach od 15 cali do 20 cali, a na polskim rynku dostępna będzie od przyszłego roku.