GEOLANDAR doceniony na świecie

Aż trzy prestiżowe nagrody zdobyły opony z serii GEOLANDAR. Model X-CV G057 znalazł się w gronie zwycięzców Good Design Award oraz został doceniony na targach SEMA w USA, uzyskując drugie miejsce w kategorii „Best New Tire and Related Product”. Model M-XT z kolei zgarnął główną nagrodę Red Dot Design w kategorii „Product Design”. Przyjrzymy się bliżej naszym czempionom!

 

 

opony szosa GEOLANDER X-CV terenowe X-MT

 

 

GEOLANDAR X-CV G057

 

 

GEOLANDAR X-CV G057 to opona typu H/T zaprojektowana specjalnie do coraz bardziej popularnych średnich i dużych SUV-ów klasy premium. Posiada oznaczenie M+S (błoto i śnieg) oraz indeks prędkości „W” dopuszczający do użytkowania przy prędkościach do 270 km/h. W Polsce jest dostępna w 13 rozmiarach: od 255/55R18 109W XL do 295/35R21 107W XL.

 

 

„Polecamy ją kierowcom, dla których wyjątkowo istotne są cicha i komfortowa jazda oraz odpowiednie parametry podczas dużych prędkości na autostradach czy drogach szybkiego ruchu. Opona szczyci się znakomitą trakcją na mokrej nawierzchni i bardzo długim przebiegiem” – powiedział Artur Posłuszny, reprezentujący markę Yokohama w Polsce.

 

 

GEOLANDAR X-CV

 

 

 

GEOLANDAR X-MT

 

 

GEOLANDAR X-MT to opona do zadań specjalnych, charakteryzująca się wysokim komfortem jazdy w trudnym terenie i doskonałą przyczepnością, za którą odpowiada wytrzymały bieżnik o typowo terenowym wzorze. Opona stanowi idealny wybór dla entuzjastów jazdy terenowej i wielbicieli samochodów typu SUV, 4×4 i pick-up. Dostępna jest w Polsce w czterech rozmiarach dla felg o średnicy 17 i 20 cali.

 

 

„W przypadku GEOLANDAR X-MT jury w obu konkursach doceniło doskonałe walory jezdne tej opony z nawiązującym do motywu skały designem podkreślającym jej off-roadowy charakter. Motyw skały stał się inspiracją przy projektowaniu wzoru bieżnika, masywnej ściany bocznej opony i logo GEOLANDAR. GEOLANDAR X-MT zbiera same pochlebne opinie od najbardziej wymagających kierowców. Jesteśmy dumni, że została doceniona także przez ekspertów za design oraz innowacyjność” – dodał Artur Posłuszny.

 

 

opona GEOLANDAR X-CV
logo GEOLANDAR X-CV

 

 

And the Oscar goes to…

 

 

Ustanowiona w 1950 r. przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design nagroda Good Design Award jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych na świecie w dziedzinie wzornictwa. Eksperci zasiadający w jury konkursu oceniają kandydujące produkty pod kątem projektowym, ale także zastosowania nowych technologii, materiałów i funkcji. Do ostatniej edycji konkursu napłynęły zgłoszenia z niemal 50 krajów świata obejmujące szeroki zakres kategorii, w tym m.in. sprzęt elektroniczny, towary związane z transportem, sprzęt medyczny, produkty dla dzieci czy też oświetlenie.

 

 

Red Dot Design Award, często nazywana „Oscarem designu”, należy do najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie. Nagroda jest przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Konkurs dzieli się na trzy główne kategorie: „Product design”, „Communication design” i „Design concept”. Jurorzy nagradzają „czerwoną kropką” te produkty, które spełniają najwyższe kryteria dotyczące wzornictwa, funkcjonalności, jakości, zasad ergonomii, trwałości, symboliki czy odniesień do emocji, a także kompatybilności z innymi urządzeniami oraz wpisywania się działalność proekologiczną.

 

 

SEMA Show należą do najważniejszych targów branży motoryzacyjnej na świecie. Są one dedykowane specjalistycznym produktom motoryzacyjnym podzielonym na 12 sekcji. W targach bierze udział ponad 2400 wystawców oraz prezentowanych jest niemal 3000 nowych części, akcesoriów czy komponentów motoryzacyjnych. SEMA Show są organizowane od 1967 roku w USA.