Ekologiczny duet – hybryda od TOYOTY na oponach BluEarth YOKOHAMY

Opony japońskiego koncernu YOKOHAMA zostały wybrane na oryginalne wyposażenie nowej hybrydowej Toyoty Prius IV. W Europie i Japonii montowanym fabrycznie ogumieniem będzie najnowsza, ekologiczna opona na lato – BluEarth E70 w rozmiarze 215/45R17 87W. W krajach Ameryce nowy Prius zjedzie z taśmy montażowej na całorocznych oponach BluEarth S34.

 

Wybrana przez producenta nowego Priusa opona BluEarth E70 produkowana jest z zastosowaniem elementów ekologicznej technologii japońskiej marki YOKOHAMA.
Wykorzystane w produkcji innowacyjne rozwiązania, takie jak unikatowy skład mieszanki gumowej czy aerodynamiczna, lekka konstrukcja zmniejszają zużycie paliwa, zapewniając dobre osiągi oraz bezpieczną i komfortową jazdę. Opatentowana mieszanka gumy, łącząca polimer, olejek pomarańczowy oraz podwójną krzemionkę pozwala uzyskać niskie opory toczenia. Jednocześnie wysoka elastyczność zwiększa powierzchnię styku bieżnika z nawierzchnią, gwarantując doskonałą przyczepność i długie przebiegi. Dzięki pięciożebrowej konstrukcji opona jest bardzo cicha.

 

Nowoczesna koncepcja ogumienia BluEarth, przyjaznego użytkownikom i środowisku, sprawia, że jest ono chętnie stosowane jako oryginalne wyposażenie w osobowych pojazdach hybrydowych i ekologicznych. Wybrana przez Toyotę na amerykańskie drogi całoroczna opona z tej serii – BluEarth S34 – także charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi przy zachowaniu bezpieczeństwa i wysokiej efektywności paliwowej. Premiera nowej Toyoty Prius miała miejsce w Japonii w grudniu 2015 r. Czwarta generacja pojazdu wyposażona jest w udoskonalony typ napędu hybrydowego, mniejszy i lżejszy od poprzednich. W silnikach elektrycznych poprawiono stosunek mocy do masy, a sprawność termodynamiczna silnika benzynowego wzrosła z 38,5% do 40% – jest to najlepszy wynik na świecie dla silników benzynowych. Nowe rozwiązania mają zapewnić spadek zużycia paliwa o 15%. Toyota Prius IV właśnie debiutuje na polskim rynku.