Bezkompromisowa jazda w terenie – nowa opona YOKOHAMA Geolandar M/T G003

W nadchodzącym sezonie letnim na miłośników off-roadu czeka niespodzianka od YOKOHAMA. Japoński producent opon premium, wprowadza na polski rynek nowość – niezwykle wytrzymałą oponę terenową Geolandar M/T G003. Model ze znakiem POR (Professional Off-Road) gwarantuje doskonałą trakcję w najtrudniejszych warunkach.

 

Typowo terenową oponę YOKOHAMA GEOLANDAR M/T G003 stworzono z myślą o uzyskaniu maksymalnych osiągów na nieprzystępnych szlakach – na piachu, błocie czy żwirowym podłożu. Model, przeznaczony do pojazdów typu SUV, z napędem 4×4 i pick-up, zapewnia wytrzymałość i komfort jazdy na różnych rodzajach najtrudniejszej nawierzchni. Zastosowane rozwiązania technologiczne, takie jak nowa mieszanka gumy z wykorzystaniem polimerów o wysokiej gęstości, agresywny szeroki bieżnik czy wzmocniona konstrukcja, są efektem współpracy marki z uczestnikami w najbardziej wymagających wyścigów terenowych na świecie. Dzięki nim opona zapewnia doskonałą trakcję i pewność prowadzenia w najtrudniejszych warunkach.

 

 

 

 

Wygoda w terenie

 

Charakterystyczną cechą nowego modelu jest szeroki symetryczny bieżnik z agresywnym układem bloków. Zmienne poziomy bloków i naprzemiennie ułożone rowki w naturalny sposób wypychają błoto i kamienie, zapobiegając ich zatrzymywaniu w bieżniku opony.  Rozwiązanie zapewnia stabilność i precyzję prowadzenia, a dodatkowo chroni strukturę opony przed niszczeniem. Wzmocnienia bocznej ściany opony i jej wzór, stanowiący przedłużenie agresywnej rzeźby bieżnika, dodatkowo usprawniają trakcję w głębokim błocie i poprawiają osiągi na zakrętach. Japońscy projektanci zadbali także o efekt wizualny. Nowoczesny design opony, dodatkowo podkreśla dynamikę i możliwości pojazdu podczas jazdy w trudnych warunkach.

 

Opony nie do zdarcia

 

Oponę GEOLANDAR M/T G003 charakteryzuje wyjątkowa trwałość i długi przebieg. Opracowana przez YOKOHAMA 3-warstwowa konstrukcja wewnętrzna opony zabezpiecza przed uszkodzeniem, przebiciem czy rozcięciem. Wytrzymałość dodatkowo zwiększa szeroki profil bieżnika i pełna powłoka nylonowa, która chroni przed uderzeniami i pęknięciem opony. Wzmocniona górna część ściany bocznej gwarantuje dodatkową ochronę przed przebiciami i rozcięciami. Umieszony z boku rant, dodatkowo chroni felgę.

 

Opony YOKOHAMA w serii GEOLANDAR to produkt w segmencie premium, sprzedawany i ceniony na całym świecie ze względu na swoją wysoką jakość. W Polsce dostępnych jest pięć modeli: GEOLANDAR SUV G055 – do aut typu SUV, poruszających się głównie po utwardzonych drogach, GEOLANDAR H/T G056 i GEOLANDAR H/T-S – do dużych SUV-ów i aut z napędem 4×4 poruszających się po utwardzonych drogach i w terenie, a także pierwszy w ofercie marki całoroczny model GEOLANDAR A/T G015 – z homologacją zimową.

 

Nowa opona GEOLANDAR M/T G003 dostępna jest w dystrybucji ITR CEE od czerwca 2018 r. w rozmiarach 15-16 cali i sukcesywnie rozszerzana będzie o kolejne rozmiary.