ADVAN Sport V105 doceniona przez brytyjski magazyn „Evo”

Opona ADVAN Sport V105 – flagowy model japońskiej YOKOHAMY do samochodów osobowych o dużej mocy – została wyróżniona w kompleksowym teście brytyjskiego magazynu „Evo”. Opona uzyskała najwyższą notę w klasyfikacji okrążeń na czas na suchej nawierzchni. W ostatecznym podsumowaniu zajęła drugą pozycję, ze stratą zaledwie 0,1 punktu procentowego do zwycięzcy.

 

Test opon, przeprowadzany rokrocznie przez magazyn „Evo”, jest jednym z najważniejszych testów ze względu na swoją kompleksowość. Polega na sprawdzaniu ogumienia w różnych warunkach i uwzględnianiu zarówno wyników empirycznych, jak i subiektywnych odczuć testujących. Tegoroczna edycja testu odbyła się we Włoszech, gdzie porównywano ogumienie dziesięciu producentów w kategoriach takich jak jak hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sterowalność, czasy okrążeń czy aquaplanning. Do testu wykorzystano samochód VW Golf GTI i opony w rozmiarze 225/40 R18. Dla zapewnienia maksymalnej precyzji ocen, warunki jazdy sprawdzano na różnych nawierzchniach na dwóch różnych torach – należącym do Pireli Viazzola oraz Circuito Tazio Nucolari.

 

Testowana opona YOKOHAMY − ADVAN Sport V105 − to model przeznaczony do samochodów o wysokich osiągach. Został zaprojektowany w oparciu o wieloletnie doświadczenie japońskiej marki, zdobyte dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe. Potwierdzają to wyniki i wysoka pozycja w tegorocznym teście. W porównaniach na suchej nawierzchni model ADVAN Sport V105 uzyskała najkrótszy czas okrążenia i najwyższe noty subiektywnych opinii testujących, doceniających komfortowe prowadzenie w warunkach szybkiej jazdy na zakrętach. Opona znalazła się w pierwszej trójce najlepszych modeli we wszystkich kategoriach jazdy na mokrej nawierzchni, takich jak sterowalność, przyczepność na mokrej nawierzchni czy aquaplanning. W ostatecznym podsumowaniu ADVAN Sport V105 zajęła drugie miejsce z łączną punktacją 96,2 procent w stosunku do 96,3 procent zwycięskiego modelu.

 

Zastosowane w produkcji ADVAN Sport V105 rozwiązania technologiczne, takie jak ulepszona konstrukcja, czy technologia „Matrix Body-Ply Structure” zapewniają komfortowe prowadzenie dzięki udoskonaleniu właściwości jezdnych na suchej i mokrej nawierzchni, skróceniu drogi hamowania oraz wyciszeniu poziomu szumów zewnętrznych − stąd bardzo dobre osiągi i stabilność prowadzenia podczas jazdy z dużą prędkością” − mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, będącej dystrybutorem opon YOKOHAMA w Polsce. „Wysoka ocena w „Evo” jest dla YOKOKHAMY wyróżnieniem i zachętą do dalszej pracy nad technologiami zapewniającymi maksymalne osiągi”.

 

Wyróżniony model został doceniony także przez czołowych producentów samochodów na świecie. ADVAN Sport V105 wybrano na oryginalne wyposażenie pojazdów takich jak Porsche, Audi i Mercedes-AMG.