O NAS

YOKOHAMA w Polsce

Oficjalnym dystrybutorem opon premium YOKOHAMA i reprezentantem interesów japońskiego producenta w Polsce jest firma ITR CEE Sp. z o.o. Oprócz rynku polskiego, opony YOKOHAMA w dystrybucji ITR CEE dostępne są także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej: na Ukrainie, w Białorusi, Obwodzie Kaliningradzkim, Bułgarii i Mołdawii.

Główne założenia firmy to wzmocnienie rozpoznawalności marki Yokohama, budowa efektywnej sieci dystrybucji oraz stałe zwiększanie sprzedaży opon osobowych, dostawczych i ciężarowych na tych rynkach. W gamie produktów ITR CEE w ostatnich latach pojawiły się zarówno opony OTR i przemysłowe, jak i opony dedykowane sportom motorowym. Obecnie siedziba firmy ITR CEE mieści się w Warszawie, a magazyn w podwarszawskim Młochowie k. Nadarzyna.

ITR CEE należy do japońskiej grupy ITOCHU. ITOCHU jest globalną firmą handlową posiadającą około 120 oddziałów w 63 krajach, Firma powstała w 1858 r., a w obecnym kształcie funkcjonuje od 1949 r. Jest to druga pod względem wielkości korporacja handlowa w Japonii, sklasyfikowana na 206. miejscu na świecie na liście Forbes 500 w 2015 r.

YOKOHAMA na świecie

Yokohama Rubber Co. jest siódmym pod względem wielkości producentem opon na świecie. Załozony w 1917 r. koncern produkuje opony do samochodów osobowych, terenowych, sportowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych i przemysłowych oraz do samolotów. Opony to wiodąca gałąź produktów japońskiego koncernu, ale w jego portfolio znajdują się także inne zaawansowane technologicznie produkty gumowe, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle budowlanym, lotniczym, sportowym oraz w życiu codziennym. 

Opony produkowane są w 13 fabrykach (5 w Japonii, 2 w USA, 2 w Chinach oraz po jednej w Tajlandii, Wietnamie, Filipinach i w Rosji).

Yokohama szczególną rolę kładzie na rozwój i badania: zatrudniając około 1000 osób w Centrach Badawczo Rozwojowych i wydając na ten cel ponad 100 mln dolarów rocznie. Opony testowane są w zależności od zastosowania w Daigo - Japonia (warunki suche i mokre) oraz w Takasu - Japonia (warunki zimowe). Opony testowane są również lokalnie, w Europie odbywa się to m.in. na torze Nuerburgring (Niemcy) oraz w zimowym centrum testowym w Nattberg (Szwecja).

Opony Yokohama plasują się w segmencie premium i są szczególnie doceniane przez użytkowników samochodów sportowych, wysokich osiągów i zaspokojenie ich potrzeb jest również strategią produkcyjną Yokohama.

Więcej informacji o japońskiej marce można znaleźć również na poniższych witrynach:

Strona YOKOHAMA Global: global.yokohamatire.net

Strona YOKOHAMA Europe: yokohama-online.com

Strona korporacyjna: yrc.co.jp

 

COPYRIGHT © ITR CEE Sp. z o.o. 2016

Realizacja: Agencja interaktywna Migomedia