CHELSEA

Od 2015 roku YOKOHAMA jest głównym partnerem Chelsea FC, jednego z najbardziej utytułowanych angielskich klubów w XXI wieku. Na mocy zawartego w lutym 2015 r. porozumienia, logo japońskiego producenta będzie widniało na strojach drużyny, na stadionie i w wielu innych miejscach zwiazanych z klubem przez najbliższe 5 lat. 

Chelsea Football Club to angielski klub piłkarski mający swoją siedzibę w zachodnim Londynie, w dzielnicy Hammersmith&Fulham. Został założony 10 marca 1905 roku, obecnie gra w Premier League i większość sezonów spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Drużyna rozgrywa swoje domowe mecze na stadionie Stamford Bridge mogącym pomieścić 41 837 kibiców. Występują na nim od czasu założenia klubu.

Chelsea była pięciokrotnie mistrzem Anglii, ponadto zdobył puchar Ligi Mistrzów UEFA (w roku 2012) siedem razy Puchar Anglii, pięć razy Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów. W 2003 roku klub został kupiony przez rosyjskiego magnata naftowego Romana Abramowicza. Z kadencją rosyjskiego biznesmena związane są najbardziej owocne lata w historii klubu, który czterokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii pod wodzą managerów Jose Mourinho i Carlo Ancelottiego. W ostatnich latach w drużynie wystepowali tacy piłkarze jak Frank Lampard, Didier Drogba, John Terry, Cesc Fabregas czy Eden Hazard.

Tradycyjne kolory strojów Chelsea to niebieskie koszulki i spodenki oraz białe getry. Herb klubu był kilkukrotnie modernizowany. Aktualny przedstawia ceremonialnego lwa trzymającego berło i jest zmodernizowaną wersją tego z lat 50. XX wieku.

 

COPYRIGHT © ITR CEE Sp. z o.o. 2016

Realizacja: Agencja interaktywna Migomedia